fot. pixabay.com

GUS opublikował dane dot. cen produkcji przemysłowej za ostatnie dwa miesiące

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące cen produkcji przemysłowej za maj i kwiecień bieżącego roku. W ujęciu rocznym ceny produkcji przemysłowej w ostatnim miesiącu wzrosły o 6,5 procent.

W maju ceny produkcji przemysłowej wzrosły o 6,5 proc. rok do roku, natomiast miesiąc do miesiąca wzrost wyniósł 0,8 procent.

Za kwiecień wyniki przedstawiają się nieco gorzej. W ujęciu rocznym wzrost wyniósł 5,5 proc., natomiast w miesięcznym 0,7 procent. Największy wzrost cen w przemyśle odnotowały górnictwo i wydobycie. W maju tego roku to aż 25 proc. w porównaniu do maja zeszłego roku. W ujęciu miesięcznym ceny w górnictwie wzrosły o 3,5 procent. Wzrost cen odnotowała też produkcja budowlana. Rok do roku, w maju wyniosła ona 3,3 proc., natomiast miesiąc do miesiąca 0,5 procent.

Więcej informacji na temat wskaźników cen produkcji przemysłowej można znaleźć [tutaj].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl