fot. PAP/EPA

Gubernator Montany podpisał ustawę zakazującą TikToka w tym stanie

Gubernator Montany, Greg Gianforte, podpisał w środę ustawę zakazującą w tym stanie używania chińskiej aplikacji do krótkich filmów wideo TikTok. Montana jest pierwszym w Ameryce stanem, który zakazał TikToka.

„Komunistyczna Partia Chin wykorzystująca TikToka do szpiegowania Amerykanów, naruszania ich prywatności, gromadzenia ich osobistych, prywatnych i wrażliwych informacji jest dobrze udokumentowana” –  argumentował Greg Gianforte.

Nazywał ustawę „najbardziej zdecydowanym działaniem jakiegokolwiek stanu”.

TikTok, należący do chińskiej firmy technologicznej ByteDance, stoi w obliczu rosnących wezwań ze strony niektórych amerykańskich ustawodawców. Domagają się zakazania aplikacji w całym kraju z powodu obaw o potencjalny wpływ chińskiego rządu na tę platformę.

Greg Gianforte zabronił również korzystania ze wszystkich aplikacji mediów społecznościowych, które gromadzą i udostępniają dane osobowe lub inne wrogim zagranicznym adwersarzom na urządzeniach wydanych przez władze.

Każde naruszenie zakazu może wiązać się z karą w wysokości 10 tysięcy dolarów. Egzekwowaniem przepisów zajmie się Departament Sprawiedliwości stanu Montana.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl