PAP/EPA

Gruzja: kolejny protest w Tbilisi przeciwko tzw. rosyjskiej ustawie

Na centralne ulice Tbilisi w poniedziałek znów wyszli protestujący przeciwko tzw. rosyjskiej ustawie dotyczącej wpływów zagranicznych. Wśród uczestników demonstracji są świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich.

Zgodnie z tradycją absolwenci mają na sobie białe koszule, na których podpisują się ich koledzy z klasy. W tym roku oprócz pozdrowień znalazły się też hasła protestacyjne oraz symbole europejskie i gruzińskie – napisał portal Civil.ge.

Od ponad miesiąca w Gruzji trwają masowe protesty przeciwko ustawie o agentach zagranicznych. Według krytyków tzw. rosyjskiej ustawy umożliwi ona władzom zniszczenie społeczeństwa obywatelskiego i stoczenie się w autorytaryzm w stylu rosyjskim.

W sobotę kontrowersyjną ustawę zawetowała prezydent Salome Zurabiszwili. Partia rządząca ma jednak wystarczającą liczbę głosów, by odrzucić prezydenckie weto.

Przewodniczący gruzińskiego parlamentu, Szalwa Papuaszwili, zapowiedział, że podczas następnego tygodnia sesyjnego izba odrzuci prezydenckie weto.

W poniedziałek ze szpitala wypisano Dawita Kacarawę, lidera Ruchu Antykorupcyjnego, który według doniesień gruzińskich mediów był bity przez kilkadziesiąt minut podczas zatrzymania. Jego pobicie było nagrywane na wideo.

„To jest egzystencjalna walka z rosyjskim reżimem” – powiedział dziennikarzom po wyjściu z kliniki lider Ruchu Antykorupcyjnego.

Zapewnił, że wróci do udziału w demonstracjach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl