Grecja: znaleziono kolejne podejrzane przesyłki

Na poczcie w Atenach znaleziono w poniedziałek osiem podejrzanych przesyłek, adresowanych do osobistości w krajach Unii Europejskiej. To właśnie z Grecji pochodziły paczki zawierające materiały wybuchowe, które w ubiegłym tygodniu trafiły do Berlina i Paryża.

Według źródeł policyjnych, w centrum dystrybucji poczty na północy Aten, dzięki prześwietleniu promieniami Rentgena, wykryto osiem przesyłek zawierających dwa pojemniki z czarnym proszkiem i zapalnikiem domowej roboty. Tak samo wyglądała przesyłka, która w czwartek trafiła do Paryża i eksplodowała w biurach Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dzień wcześniej paczkę z materiałami wybuchowymi doręczono w Ministerstwie Finansów w Berlinie. Na przesyłkach umieszczono fałszywe adresy nadawców.

Zdaniem greckich władz, za incydentami stoi greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia. Pojawiło się ono po raz pierwszy w 2008 roku. Jego kilkunastu członków odsiaduje wysokie wyroki więzienia po aresztowaniu w 2011 roku.

Konspiracja Komórek Ognia specjalizowała się w wysyłaniu przesyłek z materiałami wybuchowymi, które dotarły do biur przywódców europejskich. Grupa pojawiła się ponownie w 2014 roku, dokonując kolejnych zamachów, w których nie było ofiar. Zarówno Niemcy, jak i Międzynarodowy Fundusz Walutowy są przez grecką opinię publiczną obarczane odpowiedzialnością za politykę ostrego zaciskania pasa i wprowadzanie oszczędnościowych reform w kraju od czasu głębokiego kryzysu finansowego, który wybuchł w Grecji w 2010 roku.

PAP/TV Trwam News/ RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl