Grecja: rolnicy blokują główne przejście graniczne do Bułgarii

Greccy rolnicy, protestujący przeciwko rządowym planom zreformowania emerytur i podatków, rozszerzyli w poniedziałek swą akcję blokowania dróg, co spowodowało całkowite unieruchomienie głównego przejścia granicznego do Bułgarii.

W Promachonas, po greckiej stronie prowadzącego do bułgarskiej Kulaty przejścia, ustawiono około 1,5 tys. ciągników. W efekcie na granicy utknęły dziesiątki ciężarówek, które chciały ją przekroczyć w jednym bądź drugim kierunku. Według organizatorów protestu blokada ta jest bezterminowa.

Przez Kulatę i Promachonas przebiegają główna droga samochodowa oraz linia kolejowa z Sofii do Salonik. Trasę tę na terytorium Grecji rolnicy blokują jeszcze w dwóch innych miejscach. Do sporadycznego wstrzymywania ruchu dochodzi także na innych greckich drogach.

Rolnicy twierdzą, że planowane przez rząd zmiany zmuszą ich do przeznaczania do 80 proc. własnych dochodów na podatki i składki emerytalne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl