Grecja nie będzie realizować uzyskanego porozumienia?

Porozumienie w sprawie pomocy dla Grecji przewiduje, że kraj ten przekaże mienie do specjalnego funduszu na spłatę długu, poinformował szef euro grupy Jeroen Dijsselbloem.

Majątek wart do 50 mld euro zostanie sprywatyzowany, a pieniądze  pozyskane w ten sposób posłużą też do rekapitalizacji banków oraz zostaną zainwestowane we wzrost gospodarczy i miejsca pracy.

Dzisiaj,  po całonocnych negocjacjach, strefa euro zgodziła się na rozpoczęcie negocjacji w sprawie nowego programu pomocy dla Grecji o łącznej wartości do 86 mld euro.

Europoseł PiS i ekonomista Zbigniew Kuźmiuk mówi, że warunki porozumienia są trudne i wcześniej czy później i tak Grecy będą musieli opuścić strefę euro.

– Być może teraz dojdzie do zatwierdzenia przez parlament grecki tego porozumienia, ale nie sądzę, aby coś z tego dalej wyszło. W porozumieniu mówi się o konieczności podwyżki stawki podatku VAT aż na 23 proc., w tym na usługi turystyczne, znaczącym podwyższeniu wieku emerytalnego, cięciach w emeryturach. Nawet jeśli parlament grecki to zaakceptuje, to porozumienie przez Grecję nie będzie realizowane. Wcześniej czy później czeka nas wypchnięcie Grecji ze strefy euro – powiedział europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Utworzenie specjalnego funduszu zaproponowali Niemcy.

Był to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów negocjacji między Grecją a pozostałymi członkami strefy euro.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl