Grecja: Kolejne starcia imigrantów z policją

W niedzielę rano na greckiej wyspie Lesbos doszło po raz kolejny do starć pomiędzy imigrantami a policją. Policja, aby rozproszyć demonstrantów użyła pałek. Kilku demonstrantów jest rannych, jedną nieprzytomną osobę zabrano do szpitala.

Imigranci, głównie Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy twierdzą, że lokalne władze Lesbos nie załatwiają formalności związanych z ich wyjazdem na północ Europy. Skarżą się, że nie mają żadnego wsparcia ze strony władz.

Poranne starcia w niedzielę na wyspie Lesbos, w których uczestniczyło ok. 300 osób, były już trzecimi w ciągu ostatnich tygodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl