Grecja: 62 proc. pracowników bez umów pełnoetatowych

Blisko dwie trzecie pracowników w Grecji nie ma umów pełnoetatowych, będąc zatrudnionymi w niepełnym wymiarze czasu pracy lub na zasadzie rotacji – poinformowały w sobotę greckie media, powołując się na dane ministerstwa pracy.

Według nich odsetek zatrudnionych „na warunkach elastycznych” wzrósł w październiku do 62 proc., co w wymiarze kwotowym oznacza 1,1 mln z łącznie około dwóch milionów pracowników.

Przyczynami tego są zarówno żądana przez zagranicznych wierzycieli Grecji liberalizacja rynku pracy, jak też wciąż niepewna sytuacja gospodarcza i finansowa kraju oraz wysokie bezrobocie.

Jak się wskazuje, najnowsze dane osłabiają pozytywny wydźwięk wiadomości o obserwowanym na przestrzeni ubiegłych miesięcy lekkim spadku bezrobocia. Wielu ludzi, przede wszystkim młodych, pracuje często za mniej niż 400 euro miesięcznie, co oznacza życie na granicy ubóstwa i konieczność korzystania ze wsparcia własnej rodziny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl