fot. pixabay.com

Granice lądowe USA, Kanady i Meksyku pozostaną zamknięte do 21 grudnia

Granice lądowe USA z Kanadą i Meksykiem pozostaną zamknięte, z wyjątkiem podróży absolutnie niezbędnych, co najmniej do 21 grudnia w związku z wzrastającą liczbą przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych – poinformowały w środę źródła oficjalne w Waszyngtonie i Ottawie.

Meksykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło później te ustalenia wpisem na Twitterze.

Obecnie obowiązujące restrykcje wygasają w najbliższą sobotę i wszystkie trzy kraje miały uzgodnić ich przedłużenie na kolejne 30 dni.

Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby zachorowań i zgonów na COVID-19, ale oba te wskaźniki szybko wzrastają również w pozostałych dwóch krajach.

Restrykcje przy przekraczaniu wspólnych granic wprowadzono po raz pierwszy w marcu i od tego czasu są co miesiąc przedłużane. Są one szczególnie dotkliwe dla przygranicznych miejscowości, które przed pandemią były ściśle ze sobą powiązane.

Według kanadyjskich danych statystycznych liczba samochodowych przekroczeń granicy z USA do Kanady była w sierpniu br. o 95 proc. mniejsza w porównaniu z takim samym miesiącem w 2019 r.

PAP

drukuj