fot. twitter.com

Gostynin: Wulgarny napis przed kościołem – policja otrzymała zawiadomienie

Policja w Gostyninie (Mazowieckie) otrzymała zawiadomienie o wulgarnym napisie, który kilka dni temu na placu przed tamtejszym kościołem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła wymalowali czerwonym sprayem nieznani sprawcy. Prowadzone w sprawie czynności dotyczyć będą wykroczenia.

Napis „j…ć PiS LGBT”, który pojawił się na placu przed gostynińską świątynią, został zauważony we wtorek rano. Jak informuje portal gostynin.24, w mieście tym dzień wcześniej odbył się protest w ramach ogólnopolskiej akcji sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji – wówczas kościół był chroniony przez ministrantów i grupę z Odnowy w Duchu Świętym.

Jak przekazała w czwartek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie asp. Żaneta Kołodziejska, zawiadomienie w sprawie napisu przed tamtejszym kościołem złożył ksiądz z tej parafii.

„Materiały trafiły do zespołu wykroczeń” – dodała.

Asp. Żaneta Kołodziejska wyjaśniła, iż dalsze czynności prowadzone będą zgodnie z art. 63a Kodeksu wykroczeń – mówi on m.in., że kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Portal gostynin24.pl podaje, iż w ostatnim czasie w mieście tym pojawiła się inicjatywa powołania Korpusu Ochrony Gostynińskich Świątyń. Według tej informacji, apel o mobilizację został skierowany „do wszystkich mieszkańców Gostynina bez względu na przynależność partyjną”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl