fot. twitter.com/PolskaPolicja

Gorzów Wlkp.: Policja przejęła 33 tys. tabletek ecstasy

Prawie 33 tys. tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kg i wartości 800 tys. zł przejęli lubuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Do sprawy został zatrzymany młody mieszkaniec Gorzowa – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Grozi za to nawet do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

„Policjanci ustalają, czy wcześniej część narkotyków nie została już wprowadzona na rynek oraz kto mógł je nabyć. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania” – powiedział Marcin Maludy.

Sprawa jest realizowana przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie pod nadzorem tamtejszej prokuratury okręgowej.

W wyniku prowadzonych od kilku miesięcy działań operacyjnych, policjanci ustalili osobę, która mogła zajmować się obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Do zatrzymania gorzowianina doszło na początku listopada br. podczas kontroli drogowej. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania sprawa nie była wcześniej nagłaśniana.

„W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności znaleźli oni blisko 33 tys. tabletek ecstasy oraz 2 kg innych substancji, które poddane zostaną profesjonalnej ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 15 kg. Te mogły pochodzić z krajów Europy Zachodniej” – dodał rzecznik.

 

PAP

drukuj