Akcja „TIR”: już ponad 650 wykroczeń i ok. 4500 kontroli

Ponad 650 wykroczeń i około 4500 kontroli – to najnowszy bilans rozpoczętej w ubiegłym tygodniu policyjnej akcji „TIR”. Funkcjonariusze objęli wzmożoną kontrolą samochody ciężarowe. Karani są ci kierowcy, którzy mimo zakazu wyprzedzają lub blokują ruch. Zintensyfikowane działania policja prowadzi codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

W akcję zaangażowało się dotychczas ponad 3 tys. funkcjonariuszy. Do wykrywania niebezpiecznych sytuacji na drodze policjanci używają też śmigłowca i dronów.

Podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji wskazał, że pierwsze efekty akcji „TIR” są już widoczne na drogach.

– Efekty na drogach widać, jak najbardziej. Od 3 sierpnia do wczoraj skontrolowaliśmy ponad 4,5 tys. samochodów ciężarowych. Ważne, żeby pamiętać, iż podczas tych działań zwracamy uwagę na wszelkie wykroczenia – nie tylko na samochody ciężarowe. Ujawniamy wszelkie inne wykroczenia, a nawet przestępstwa. Przez te dni, w których trwają te nasze działania, już dwukrotnie użyliśmy śmigłowca, który pomaga nam i przekazuje informacje do patroli, które są – dynamiczne bądź statyczne – przy drogach szybkiego ruchu. Kierowcy bardziej się pilnują i robi się porządek na drogach szybkiego ruchu – zaznaczył Radosław Kobryś.

Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych na autostradach i drogach ekspresowych potrwają do odwołania. Policyjną akcję „TIR” zleciło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl