Gniezno: trwa I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

Jakie powinno być dobre, skuteczne i angażujące świeckich duszpasterstwo małżeństw i rodzin – o tym w Gnieźnie dyskutują uczestnicy I Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. W wydarzeniu bierze udział ok. 100 specjalistów.

Forum organizowane jest w odpowiedzi na papieską adhortację „Amoris laetitia” i wezwanie papieża Franciszka do nowego spojrzenia na duszpasterstwo małżeństw i rodzin.

Celem forum jest przygotowanie konkretnych programów oraz koordynacja na poziomie ogólnopolskim wszystkich działań i inicjatyw promujących małżeństwo, rodzinę oraz życie.

Ks. prof. Tadeusz Guz, filozof, jeden z prelegentów biorący udział w wydarzeniu, podkreśla, że jest duża potrzeba promocji małżeństwa i rodziny

– Jedyną receptą na odnowienie świadomości personalnej, małżeńskiej i rodzinnej w sensie naszego katolickiego chrześcijaństwa jest powrót naszej kultury naukowej, prawnej, moralnej do uznania, do afirmacji, do cudnego uszanowania i podziwu nad człowiekiem jako osobą, i to każdym człowiekiem, niezależnie od stanu zdrowia, pochodzenia, wykształcenia czy nawet religijności – każdym człowiekiem jako człowiekiem – i oczywiście promowania tej wielkiej nauki i świętej nauki katolickiej o stworzeniu małżeństwa i rodziny przez Boga w Trójcy Świętej Jedynego jako kreatora – wskazuje ks. prof. Tadeusz Guz.   

I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny jest elementem obchodów jubileuszu 600-lecia prymasostwa.

RIRM

drukuj