Dr Pietrzak: Jak możemy ściągać kolejnych uchodźców, skoro już teraz Europa nie zapewnia bezpieczeństwa?

Incydent w Calais stawia mocne pytanie o sens ściągania kolejnych uchodźców z Bliskiego Wschodu – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja dr Leszek Pietrzak. Ekspert ds. bezpieczeństwa odniósł się w ten sposób do w wypadku w pobliżu francuskiego miasta Calais, w wyniku którego zginął kierowca zarejestrowanego w Polsce Vana.

Powodem tragedii w Calais była ustawiona przez migrantów na drodze blokada z pni drzew.

Dr Leszek Pietrzak podkreśla, ze skoro Europa nie jest w stanie zapewnić minimum bezpieczeństwa, to należałoby wyobrazić sobie sytuację, co stałoby się, gdyby do Europy spłynęła kolejna fala imigrantów.

To stawia bardzo mocne pytanie o sens ściągania tutaj kolejnych uchodźców z Bliskiego Wschodu. Skoro Europa nie jest w stanie zapewnić nawet minimum bezpieczeństwa, to wyobraźmy sobie co by było, gdyby do Europy spłynęła kolejna fala uchodźców, a później następne. To bezpieczeństwo na pewno byłoby w jeszcze gorszym stanie. Na pewno trzeba stawiać Brukseli pytanie o sens europejskiej polityki w sprawie uchodźców. To pokazuje, że Europa sobie nie radzi z problemem uchodźców i nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa, które jest najważniejszym aspektem – zaznacza dr Pietrzak.

Do wypadku w pobliżu miasta Calais doszło przed godziną 4.00 rano. Przed ustawioną na drodze blokadą trzy pojazdy gwałtownie zahamowały. Van, który jechał z tyłu, uderzył w jeden z samochodów ciężarowych i stanął w płomieniach. Jak podają lokalne media, kierowca zginął na miejscu.

W sprawie wszczęto śledztwo. Zatrzymano 9 pochodzących z Erytrei migrantów. Byli w jednym z pojazdów stojących przed blokadą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl