fot. https://twitter.com/GUS_STAT

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące bezrobocia

Główny Urząd Statystyczny przygotował najnowsze dane dotyczące poziomu bezrobocia w Polsce. Wynika z nich, że bezrobocie w sierpniu wyniosło 4,8 proc., czyli było o 0,1 pkt proc. niższe niż w lipcu.

Najnowsze dane są lepsze niż wstępny odczyt resortu rodziny, według którego stopa bezrobocia w poprzednim miesiącu wyniosła 4,9 procent.

Pod koniec sierpnia w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 807 tysięcy osób. Miesiąc wcześniej było to ponad 810 tysięcy.

Dr Artur Bartoszewicz, ekonomista, podkreślił, że jest to dobra informacja zarówno w kontekście obecnego osłabienia gospodarczego, jak też wysokiej inflacji.

Sytuacja, w której ludzie mają prace i mogą tę pracę znaleźć, to sytuacja o wiele bezpieczniejsza dla każdego Kowalskiego i każdego gospodarstwa domowego. W wielu krajach Unii Europejskiej mamy do czynienia z wysokimi wskaźnikami bezrobocia, tym bardziej jeszcze większymi w obszarze osób niższego wieku, młodych ludzi, którzy często nie mogą na swoich rynkach znaleźć pracy. W Polsce tego problemu nadal nie mamy i pomimo tego, że kończą się sezonowe prace, okazuje się, iż nie ma wzrostu bezrobocia – mówił dr Artur Bartoszewicz.

Z danych GUS wynika, że najniższe bezrobocie jest w województwie wielkopolskim, a najwyższe w warmińsko-mazurskim.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl