Głosujmy na kandydatów przyjaznych rodzinie

Przed drugą turą wyborów samorządowych Jacek Sasin otrzymał od przedstawicieli organizatorów akcji „Rodzina ma głos!” Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Przyjmując ten dokument, kandydat na prezydenta Warszawy, zdeklarował się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Dekalog Samorządowca jest symbolicznym zbiorem uniwersalnych zasad, które w działalności samorządowej zapewniają dobro rodziny.

Jak mówi Anna Borkowska-Kniołek, rzecznik prasowy akcji „Rodzina ma głos” dekalog służy do weryfikacji kandydatów

– Kampania „Rodzina ma głos” ma za zadanie zachęcić wyborców do czynnego udziału w listopadowych wyborach samorządowych i do dokonania świadomego wyboru kandydatów przyjaznych rodzinie. Przyznajemy certyfikaty kandydatów przyjaznych rodzinie. Chcemy tym samym wskazać wyborcom na kogo warto głosować. Tak jak na osoby, które podpisały się pod dekalogiem samorządowca przyjaznego rodzinie i zobowiązały się do przestrzegania uwzględnionych tam zasad – powiedziała Anna Borkowska-Kniołek.

Pełna lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie Akcji „Rodzina ma głos”.

W niedzielę, podczas II tury wyborów samorządowych, będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w 890 gminach.

Jacek Sasin będzie walczył o fotel prezydenta Warszawy z Hanną Gronkiewicz-Waltz, która dotychczas sprawowała tę funkcję. Jedną z jej decyzji było odwołanie z funkcji dyrektora szpitala Św. Rodziny prof. Bogdana Chazana za to, że odmówił zabicia chorego nienarodzonego dziecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl