fot. pixabay.com

Giżycko: leśnicy zainstalowali kamerę umożliwiającą podglądanie lęgów czapli

W nadleśnictwie Giżycko leśnicy zainstalowali kamerę, dzięki której można podglądać życie w kolonii czapli siwej. Czapliniec to miejsce, gdzie rodzą się i dorastają te piękne ptaki – poinformował dziś rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Jarosław Krawczyk.

Nadleśnictwo w Giżycku zaprasza do obserwowania życia w kolonii czapli siwej.

„W pierwszym dniu astronomicznej wiosny, a także w Międzynarodowym Dniu Lasów zapraszamy do obserwowania niezwykle widowiskowego spektaklu. W Nadleśnictwie Giżycko została zainstalowana kamera obserwująca życie w kolonii czapli siwej. W miejscu, gdzie rodzą się i dorastają jedne z najpiękniejszych ptaków” – wyjaśnił Jarosław Krawczyk.

Kamera zainstalowana nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi przez leśników pozwala obserwować czapliniec, czyli czaplowe siedlisko. To tu czaple zakładają gniazda i składają jaja, z których wykluwają się młode.

Transmisję online Lasów Państwowych z kolonii czapli zlokalizowanej na Mazurach w Nadleśnictwie Giżycko w Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Białymstoku można oglądać na stronie internetowej.

To jedyna kamera, dzięki której można obserwować czaple siwe. Dzięki innym kamerom zainstalowanym przez Lasy Państwowe można już patrzeć na żubry, rybołowy, bociany czarne czy jelenie.

Czapla jest popularnym ptakiem, występuje nad akwenami, żywi się rybami, ale nie pogardzi myszą, królikiem czy innym ptakiem. Jej znakiem rozpoznawczym jest wygięta szyja, która pozostaje taka także w czasie lotu. Od dzioba przez oczy przebiega czarne pasmo, które przedłuża się w długie czarne piórko.

„Nasza kamera jest na etapie uruchomienia. Dostosowujemy obraz z wysokiej jakości kamery internetowej do możliwości łącza internetowego. Wkrótce kalibracja przekazu z czaplińca się zakończy, a wtedy transmisja obrazu będzie najwyższej jakości” – powiedział Jarosław Krawczyk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl