Giżycko: centralne uroczystości Dnia Weterana

W dn. 26-28 maja w Giżycku odbędą się centralne uroczystości Dnia Weterana, które jest współorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Patronat nad wydarzeniem objęły także: TV Trwam i Radio Maryja.

Uczestnicy z całej Polski wyruszają w V Rajdzie Rowerowym, aby wspólnie od 26 maja świętować Dzień Weterana w Giżycku. Pierwsi uczestnicy – 17. Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza – wyruszyli na uroczystości już 19 maja i przejadą 631 km. Ostatni – 15. Brygada Zmechanizowana z Orzysza – wyjadą do Giżycka 26 maja i przejadą 47 km.

Podczas uroczystości Dnia Weterana w Giżycku odbędą się m.in.: turniej rycerski „Walcz jak Zawisza”, koncert zespołu TSA czy występ orkiestr wojskowych (policyjnych).

Uroczystości 28 maja rozpoczną się polową Mszą św. w intencji weteranów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl