Giżycko: 24 marca zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej

W sobotę 24 marca na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Misterium wystawi Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku, pod opieką duchową i kierownictwem artystycznym ks. Mariusza Pawliny. To największy pasyjny spektakl plenerowy w Diecezji Ełckiej.

Wzgórze św. Brunona w Giżycku jest ważnym miejscem w Diecezji Ełckiej. Odbywają się tu wszystkie większe lokalne uroczystości religijne, w tym również ewangelizacyjne, a od dwóch lat – Misterium Męki Pańskiej i spektakle ewangelizacyjne. W miejscu, gdzie najprawdopodobniej ponad tysiąc lat temu, podczas kolejnej wyprawy misyjnej poniósł śmierć męczeńską św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, mnich benedyktyński, biskup i męczennik, zostaną odegrane najważniejsze dla człowieka i bezprecedensowe w historii świata wydarzenia zbawcze.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to oparta na fragmentach Pisma Świetego i objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich rekonstrukcja bezprecedensowych w historii ludzkości wydarzeń, gdzie Bóg z miłości do człowieka wziął na swoje ramiona krzyż.

Misterium będzie pasyjnym spektaklem plenerowym, składającym się z dwóch głównych części, stanowiących spójną całość (pierwsza część będzie zapowiedzią drugiej, jak to miało miejsce w Jezusowej historii zbawienia). W pierwszej części widowiska zostanie ukazanych kilka scen obrazujących życie i publiczną działalność Chrystusa. Druga część inscenizacji wprowadzi uczestników w wydarzenia bezpośrednio związane z Pasją, a następnie z Paschą Pana.

Monumentalna scenografia, piękna poruszająca muzyka, spektakularne efekty dźwiękowe i gra światłem wprowadzi w atmosferę zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.  Jako wydarzenie ewangelizacyjne, religijne i kulturalne, wystawione w wigilię Niedzieli Palmowej, i zrealizowane w duchu wielkiego dziękczynienia Bogu za zbawienie człowieka, będzie formą swoistych  rekolekcji, przygotowujących do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Misterium Męki Pańskiej 2018 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku zostało powierzone Jezusowi oraz Jego i naszej Niepokalanej Matce, Maryi.

Patronat Honorowy objął  ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.  Patronat medialny objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik” oraz tygodnik „Niedziela”.

Wstęp jest bezpłatny

 

Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy par. św. Maksymiliana Kolbego w Giżycku/RIRM                                                                                                                          

drukuj