Gender – ideologiczny atak na rodzinę

Prawica Rzeczypospolitej województwa śląskiego apeluje o zaprzestanie promocji polityki gender, która jej zdaniem jest zamachem na rodzinę.  

Władze województwa śląskiego zadłużają ten region w gigantycznym tempie, a Urząd Marszałkowski wydaje pieniądze na program promujący ideologicznie niepokojące zachowania społeczne zatytułowane „Zmiennicy”. Jest to antyrodzinna ideologia feministek wprowadzana przez Urząd Wojewódzki – informuje Prawicy Rzeczypospolitej województwa śląskiego.

W oświadczeniu Prawicy czytamy: „Prawica Rzeczypospolitej województwa śląskiego, obserwując tę dość kuriozalną sytuację, wzywa władze województwa do zaprzestania wydawania pieniędzy z budżetu na tego typu akcje, zwłaszcza w sytuacji, gdy pieniądze te pochodzą z zadłużenia”.

To powrót do czasów komunizmu – mówi Ryszard Frączek z Prawicy Rzeczypospolitej województwa śląskiego.

– Chodzi im o to, że do tego projektu zgłoszono około 100. osób i „zabawa” – wartościami, człowiekiem, mężczyzną i kobietą – polega na tym, że np. pasjonat motoryzacji zostaje kosmetyczką, a wieczorem tańczy taniec brzucha. Pracowniczka administracji gasi pożary, a w czasie wolnym poznaje świat wirtualnych gier. Te zabawy czyli kobieta przejmuje jakieś prace mężczyzny, natomiast mężczyzna prace kobiety według słów naszego Stwórcy, który zaznaczył „mężczyzną i kobietą stworzył ich”. To jest podstawowe powołanie człowieka. Natomiast to, co w tej chwili urząd marszałkowski nam proponuje to powtórka komunizmu np. „Kobiety na traktory”. Według ideologii gender nie ma różnicy między mężczyzną a kobietą – zwraca uwagę Ryszard Frączek.

Działania władz Śląska, które promują politykę gender to atak na rodzinę – dodaje.

– Te chore rzeczy są delikatnie wprowadzane w różne systemy naszych wartości. Np. jest kierunek filologii gender, przygotowuje się różnego rodzaju programy dla dzieci, dla młodzieży a Urząd Marszałkowski zdumiał nas tym, że wydaje ileś set złotych, w sytuacji, kiedy mamy problemy z kolejami śląskimi; dramatyczne są sytuacje, zmieniono marszałka z tego powodu; kiedy mamy problemy ze szpitalami. Chcemy zaznaczyć jako prawica, że jest to – krótko mówiąc – atak na rodzinę – apeluje Ryszard Frączek.

Oświadczenie Prawicy RP Województwa Śląskiego w sprawie promocji gender [czytaj]

RIRM

drukuj