Gdynia: Zakończenie obchodów Dni Morza

W Gdyni zakończą się dziś trzydniowe obchody Dni Morza. Od piątku mieszkańcy miasta oraz osoby przyjezdne mogły wziąć udział w szeregu wydarzeń, m.in. rejsach, zabawach familijnych i koncertach. Wśród atrakcji był również m.in. pokaz działań antyterrorystycznych.

Podczas Dni Morza uczczono zmarłych marynarzy i odsłonięto tablice poświęcone wybitnym ludziom morza.

Uczestnicy podkreślali, że Dni Morza mają charakter edukacyjny m.in. dla dzieci.

– To jest dla nich zabawa, radość i przede wszystkim poznawanie.  Rozwijają się w ten sposób, oglądając, a następnie rozmawiając z rodzicami oraz dyskutując między sobą – mówił jeden z uczestników obchodów.

Dodatkową atrakcją dla przybyłych osób było piątkowe zawinięcie do portu w Gdyni gigantycznego statku pasażerskiego „Norwegian Getaway”. Wycieczkowiec o długości 325 metrów jest największym statkiem, jaki kiedykolwiek zacumował w gdyńskim porcie.

O znaczeniu tego wydarzenia powiedział Henryk Janowiak z Morskiego Centrum Rybackiego.

– Przeżywam to bardzo, bo jest to największy statek w pasażerskiej historii portu gdyńskiego, a ja tę historię pamiętam już od czasów przedwojennych. Z moimi rodzicami byłem na przywitaniu „Piłsudzkiego” i „Batorego”, tyle, że te statki były maleńkie – zrelacjonował Henryk Janowiak z Morskiego Centrum Rybackiego.

Dni Morza w Gdyni odbywają się już po raz piąty. Nawiązują do Święta Morza obchodzonego przed II wojną światową. Organizatorami wydarzenia są m.in. Urząd Miasta Gdyni, Marynarka Wojenna RP, Akademia Morska oraz Duszpasterstwo Ludzi Morza Centrum Stella Maris w Gdyni.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl