fot. wikipedia

Gdynia: Trwa Forum Wizja Rozwoju

W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni od godz. 10.30 trwa II edycja Forum Wizja Rozwoju. To największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

W sesji otwierającej bierze udział premier Mateusz Morawiecki. W trakcie dwudniowych obrad 500 moderatorów i panelistów zajmie się najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką.

Będzie to 100 debat na 100-lecie odzyskania niepodległości – mówi Radiu Maryja inicjatorka wydarzenia poseł Małgorzata Zwiercan.

Będziemy rozmawiali na temat innowacyjności, nowych technologii, sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa kraju, energetyki, zdrowia. Będzie też poruszana srebrna gospodarka, ale już dziś mówię, że nie chodzi o srebrną gospodarkę, ale powinien być złoty biznes, ponieważ mamy w Polsce ok. 10 mln osób starszych. Dla nas będzie to ważny dzień – zaznacza Małgorzata Zwiercan.

W Gdyni zostaną również przyznane nagrody gospodarcze Forum Wizja Rozwoju.

Wydarzeniem towarzyszącym są obchody 35-lecia Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto. Opozycjoniści zostaną uhonorowani odznaczeniami przyznanymi przez prezydenta, premiera czy szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj