GDDKiA podpisała umowę na A1 z Czerniewic do Kowala

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z włosko-polskim konsorcjum, którego liderem jest firma Salini Polska umowy na dokończenie dwóch odcinków A1 z Czerniewic do Kowala. Konsorcjum dokończy odcinek A1 w woj. kujawsko-pomorskim za 1,05 mld zł.

Chodzi o odcinki Czerniewice-Brzezie i Brzezie-Kowal. „Konsorcjum zrealizuje wszystkie niedokończone przez poprzedniego wykonawcę elementy drogi, tj. warstwy konstrukcyjne nawierzchni, prace na wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałą część nasypów” – poinformowała w komunikacie GDDKiA.

„Na dokończenie budowy autostrady A1 nowi wykonawcy będą mieli od dnia podpisania umowy 11 miesięcy – na odcinku Czerniewice – Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie – Kowal. Kierowcy będą mogli pojechać tymi odcinkami kilka miesięcy wcześniej, bowiem zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji przetargowej oraz umowie, wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy” – czytamy w komunikacie.

Przetargi na dokończenie fragmentu autostrady A1 Czerniewice – Kowal ogłoszono po tym, jak na początku września zostały zerwane dotychczasowe kontrakty. Odcinek Czerniewice – Brzezie budowało konsorcjum, którego liderem była firma SRB Civil Engineering Limited, a odcinek Brzezie – Kowal – konsorcjum, którego liderem była spółka PBG. Między tymi wykonawcami a GDDKiA trwa spór o to, kto pierwszy zerwał kontrakt i z czyjej winy to nastąpiło. Pierwotnie zapowiadano, że odcinek A1 Czerniewice-Kowal gotowy będzie we wrześniu 2012 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl