fot. twitter.com/GDDKiA_Kielce

GDDKiA: drogi krajowe przejezdne; jazdę utrudniają opady deszczu

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała dziś rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W wielu województwach jazdę utrudniają kierowcom opady mżawki lub deszczu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 162 pojazdy do zimowego utrzymania.

Lokalna śliskość występuje na terenie województwa mazowieckiego; opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województwa zachodniopomorskiego; opady mżawki lub deszczu występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województwa: podkarpackiego i opolskiego.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na południu kraju rozpogodzenia. Gdzieniegdzie opady deszczu. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu początkowo opady marznące powodujące gołoledź, a miejscami na Pomorzu także deszcz ze śniegiem. Wysoko w Karpatach słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 1°C na Suwalszczyźnie do 6°C w centrum kraju i 12°C miejscami na południu, w rejonie oddziaływania wiatru halnego 13°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, na Podkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 110 km/h, w Tatrach do 140 km/h, po południu do 120 km/h (halny).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl