Pierwsze wypłaty dla oszukanych przez Alpine Bau

Przedsiębiorcy oszukani przez Alpine Bau otrzymają pierwsze wypłaty. GDDKiA zapowiedziała, że w marcu podwykonawcy drogi krajowej nr 16 otrzymają pierwszą wypłatę należności.

W sumie 55 przedsiębiorców, którzy pracowali dla Alpine Bau przy rozbudowie drogi z Biskupca do Borek Wielkich zgłosiło wnioski na 7,9 mln zł. Pierwsza wypłata należności w wysokości ok. 121 tys. zł, planowana jest na marzec.

Nowa dyrekcja GDDKiA próbuje naprawić błędy przy realizacji inwestycji drogowych w Polsce. Jednak ten problem jest bardzo poważny i dotyczy znacznie większej liczby przedsiębiorców – mówi poseł Andrzej Adamczyk, członek sejmowej komisji infrastruktury.

Należy zadać pytanie: co z przedsiębiorcami, którzy realizowali jako podwykonawcy – polskimi przedsiębiorcami pod firmą Alpine Bau drogę ekspresową nr 5? Tam 40 mln zł i 150 firm-przedsiębiorstw tych pieniędzy nie otrzymało od maja ubiegłego roku; to grozi zapaścią i bankructwem. Niech Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych, minister transportu, Donald Tusk wreszcie dopilnują, aby polscy przedsiębiorcy otrzymali należne im pieniądze. Inaczej po prostu zbankrutują. To minimum minimorum, które realizowane jest na Warmii i Mazurach powinno objąć przedsiębiorców w całej Polsce – komentuje Andrzej Adamczyk.

Firmy, które pracowały przy budowie dróg i nie otrzymały zapłaty, mogą zwracać się do GDDKiA, co umożliwia im specustawa z czerwca 2012 roku.

Wypłatę dotychczas utrudniało jednak to, że Alpine Bau ogłosiła upadłość w Austrii.

Odcinek drogi krajowej nr 16 długości 8,2 km był jednym z kilku kontraktów realizowanych w Polsce przez Alpine Bau. Droga została dokończona przez innych wykonawców i udostępniona kierowcom pod koniec ubiegłego roku.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl