fot. pixabay.com

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę: są mgły, opady i błoto; wszystkie drogi krajowe przejezdne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w sobotę po południu, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracują 304 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania dróg. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność. GDDKiA podała, że błoto pośniegowe występuje na terenie województwa mazowieckiego na: dk 61 odc. Jabłonna – Ostrołęka, dk 63 odc. Serock – Czerwińsk nad Wisłą, dk 7 odc. Łomianki – Zakroczym oraz 8 odc. Marki – Niegów.

Opady deszczu i mżawka, jak przekazała GDDKiA, występują na terenie województw: wielkopolskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego.

Mgła występuje zaś na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że po południu i wieczorem zachmurzenie przeważnie całkowite z opadami śniegu, zwłaszcza na obszarze od Śląska i centrum, przez Mazowsze po północ i północny wschód Polski, tutaj też miejscami słabe opady marznącego deszczu i mżawki, powodujące gołoledź.

Na zachodzie miejscami opady deszczu. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, mgła do 300 m. Zachmurzenie małe i umiarkowane miejscami na południu, a na południowym wschodzie bez opadów do końca dnia. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -4 st. C na północnym wschodzie, około do 0 st. C w centrum do 4 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl