twitter.com/LuigiBrugnaro

Włochy: Aktywiści klimatyczni zabarwili na zielono wodę w Canal Grande w Wenecji

W Wenecji w sobotę doszło do kolejnego incydentu, wywołanego przez ekowandali, jak określa się aktywistów klimatycznych dopuszczających się niszczenia i atakowania zabytków pod hasłami ochrony środowiska. W rejonie słynnego mostu Rialto wlali do Canal Grande substancję barwiącą wodę na zielono.

Sprawcami tej akcji byli działacze międzynarodowego ruchu pod nazwą Extinction Rebellion. Jak zaznaczyła agencja Ansa, wlali oni do Canal Grande fluoresceinę.

Aktywiści wywiesili też na moście transparent z hasłem nawiązującym do trwającej w Dubaju konferencji klimatycznej COP28: „Podczas gdy rząd mówi, my wisimy na włosku”.

Niektórzy świadkowie protestowali głośno przeciwko tej akcji.

W czwartek inna grupa działaczy oblała błotem fragment fasady weneckiej bazyliki świętego Marka, a ich czyn stanowczo potępiły miejscowe władze oraz minister kultury Włoch Gennaro Sangiuliano.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl