fot. PAP/Darek Delmanowicz

GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne; utrudnienia z powodu opadów śniegu i śniegu z deszczem, mżawki oraz błota pośniegowego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w popołudniowym komunikacie w niedzielę, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W całym kraju opady deszczu lub mżawki, a lokalnie utrudnienia w postaci opadów śniegu i śniegu z deszczem. Na sieci dróg krajowych pracuje 125 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA ostrzega, że podróżowanie kierowcom utrudnią opady deszczu lub mżawki na terenie całego kraju. Śnieg lub śnieg z deszczem występuje na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, dodatkowo na Śląsku i Podkarpaciu wystąpią utrudnienia w postaci błota pośniegowego.

W nocy na ogół duże zachmurzenie. Opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a nad ranem na północy i zachodzie także śniegu. Na terenach podgórskich i w górach głównie opady śniegu. Na terenach podgórskich Bieszczadów prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm, wysoko w Karpatach o 20 cm. Temperatura minimalna od 0 st. do 2 st., w dolinach górskich Karpat około -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny i bardzo silny (od 35 km/h do 55 km/h), w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich i południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl