PAP/EPA

Izrael nie zgadza się na zawieszenie broni w Strefie Gazy

Stany Zjednoczone zablokowały w ONZ rezolucję z apelem o natychmiastowe zawieszenie broni w Strefie Gazy.

Wojna Izraela z Hamasem trwa. Izrael nie zgadza się na zawieszenie broni tłumacząc, że prawdziwą drogą do pokoju jest wyłącznie poparcie jego misji. Pomysł ten ma sojusznika, co potwierdza amerykańskie weto ws. Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, wzywającej do natychmiastowego humanitarnego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

„Nie popieramy apeli o natychmiastowe zawieszenie broni. Zasiałoby to tylko ziarno pod przyszłą wojnę, bo Hamas nie ma żadnego pragnienia trwałego pokoju” – oświadczył zastępca przedstawiciela USA przy ONZ.

Projekt rezolucji, przygotowany przez Zjednoczone Emiraty Arabskie, poparło 13 państw, jedno zawetowało i jedno – Wielka Brytania – wstrzymało się od głosu. Do amerykańskiego weta odniosła się Turcja.

– Przedstawiciele Ligi Państw Arabskich i Organizacji Współpracy Islamskiej wielokrotnie bardzo wyraźnie podkreślali, że Izrael musi zaprzestać zabijania niewinnych ludzi. Stany Zjednoczone są osamotnione w kwestii sprzeciwu wobec zawieszenia broni w Strefie Gazy. Pokazało to kolejne głosowanie w Organizacji Narodów Zjednoczonych – podkreślił turecki minister spraw zagranicznych, dodając, że amerykański system polityczny jest obecnie bezradny w kwestiach związanych z Izraelem, co przyczynia się do kontynuacji nieostrożnych działań po stronie izraelskiej armii.

Tymczasem Waszyngton – jak wskazał – jest „za” przerwami w walkach, aby chronić ludność cywilną i pozwolić na uwolnienie zakładników wziętych przez Hamas w śmiertelnym ataku na Izrael 7 października.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl