Gdańszczanie manifestowali w obronie uczciwych wyborów

Ulicami Gdańska przeszedł marsz pod hasłem: „Odzyskajmy Polskę – uczciwe wybory, uczciwe państwo”. Poprzedziła go Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w bazylice św. Brygidy.

Podczas homilii ks. kan. Ludwik Kowalski podkreślił, że czasy, w których przyszło nam żyć nie są łatwe, choć przed laty wydawało się, że powinno być lepiej.

– Widzimy, jaka jest sytuacja w naszej ojczyźnie. Doświadczamy tego dosłownie na własnej skórze. Wciąż dochodzi do nieuczciwości myślenia o sobie. Wciąż takie hasła jak „pierwszy milion trzeba ukraść”, aby w życiu być kimś lub też „róbta, co chceta” czy „cel uświęca środki” mają niezłe wzięcie – mówił ks. kan. Ludwik Kowalski.

Przed Urzędem Marszałkowskim odbyła się manifestacja, podczas której na ręce przedstawiciela premier Ewy Kopacz, została złożona petycja.

Karol Guzikiewicz, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Stoczni Gdańskiej, przybył na marsz, aby zaprotestować przeciwko nieprawidłowościom, jakie miały miejsce podczas ostatnich wyborów samorządowych.

– Mamy dzisiaj 14 marca 2015 roku, a wybory były przecież prawie pół roku temu. Do dzisiaj Państwowa Komisja Wyborcza nie ogłosiła jeszcze pełnych wyników. O czym to świadczy? Że coś z tymi wyborami było na pewno nie tak. Skoro mówili, że były niezafałszowane, to dlaczego nie ma wyników? Dlatego tutaj jesteśmy, żeby przeciwstawić się takiej sytuacji w przyszłych wyborach: prezydenckich i parlamentarnych – powiedział Karol Guzikiewicz.

Wczoraj podobna manifestacja  odbyła się w Toruniu; wcześniej także m.in. w Szczecinie czy Krakowie.

Manifestacje są kontynuacją działań Prawa i Sprawiedliwości rozpoczętych podczas manifestacji 13 grudnia ubiegłego roku. To także odpowiedź na odrzucenie przez rząd poselskiego projektu zmian w Kodeksie wyborczym.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl