fot. ipn.gov.pl

Gdańsk: I Pomorski Kongres Pamięci Narodowej

W Sali BHP w Gdańsku trwa I Pomorski Kongres Pamięci Narodowej. Organizatorem wydarzenia jest oddział IPN-u w Gdańsku. Kongresowi przyświeca hasło legendy „Solidarności” Anny Walentynowicz – „Musimy się na nowo policzyć!”.

Celem kongresu jest nawiązanie wspólnych kontaktów i ustalenie form współpracy środowisk, którym bliskie jest hasło „patriotyzm” – mówi Marcin Węgliński, asystent prasowy IPN w Gdańsku.

W programie kongresu przewidzieliśmy panel dyskusyjny z udziałem: prezesa IPN-u Jarosława Szarka, wiceministra kultury Jarosława Sellina, redaktora magazynu „Nowy Obywatel” Krzysztofa Wołodźko i przedstawiciela amerykańskiej Polonii Tadeusza Antoniaka. Głównym tematem panelu dyskusyjnego jest „Pamięć, patriotyzm i przyszłość”. Chcielibyśmy zastanowić się nad tym, jak różne środowiska postrzegają hasło „patriotyzm” i jak je realizują w swojej codziennej pracy – wskazuje Marcin Węgliński.

W Kongresie wezmą udział m.in. przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji patriotycznych, wolontariusze, animatorzy i organizatorzy wydarzeń promujących historię Polski i Polaków.

I Pomorski Kongres Pamięci Narodowej zakończy koncert patriotyczny w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego.

 

RIRM

drukuj