fot. PAP/Marcin Bielecki

G. Mosbacher: W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA

To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana; uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, która jest realizowana na bieżąco; w Polsce będzie więcej żołnierzy z USA – podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Ambasador Mosbacher odniosła się w niedzielę na Twitterze do fragmentu książki byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Johna Boltona pt. „The Room Where It Happened”, w którym napisał, że prezydent Donald Trump przyznał mu, iż nie pamięta, żeby zgodził się na Fort Trump w Polsce.

„To mylące stwierdzenie – nazwa +Fort Trump+ nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem” – napisała ambasador na Twitterze.

„W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – podkreśliła.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl