Funkcjonariusze CBŚP doprowadzili do uwolnienia Polki porwanej w RPA

Udało się uwolnić obywatelkę Polski w Republice Południowej Afryki i ustalić osoby, które dokonały porwania i domagały się okupu – poinformował Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. Jak dodał, kobieta jest już w kraju z bliskimi.

Szef policji o sukcesie akcji z udziałem CBŚP opowiedział podczas konferencji, w której uczestniczyli też premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński.

Nadinspektor Jarosław Szymczyk podkreślił, że polscy funkcjonariusze podjęli międzynarodową współpracę, która umożliwiła szybkie odnalezienie 54-letniej kobiety.

Polka wyjechała do RPA na zaproszenie mężczyzny poznanego przez internet. Potem została uwięziona, a przestępcy zażądali od jej syna 2 mln euro okupu.

Po dwóch dniach udało się uwolnić naszą obywatelkę i ustalić osoby, które dokonały jej uprowadzenia i żądały okupu. Pani była przetrzymywana w bardzo trudnych warunkach, bardzo brutalnie traktowana, była skrępowana, przystawiano jej pistolet do głowy, zmuszając do wykonywania telefonów do syna i żądaniu przyspieszenia transakcji finansowej. Jak powiedziałem, działania funkcjonariuszy CBŚP na miejscu, w porozumieniu z policjantami z RPA, doprowadziły do uwolnienia naszej obywatelki. Pani w dniu wczorajszym bezpiecznie powróciła do naszego kraju – powiedział nadinspektor Jarosław Szymczyk.

Komendant Główny Policji poinformował też, że Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli w Holandii magazyn z ponad 6 tonami narkotyków o łącznej wartości blisko 200 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował funkcjonariuszom za sprawne działania w walce z przestępczością i pogratulował sukcesów. Żmudne, codzienne działania prowadzą do podniesienia bezpieczeństwa Polaków – powiedział szef rządu. [czytaj więcej]

Zgodnie z ostatnimi badaniami, blisko 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w Polsce. To jest dla nas coś niezwykle ważnego, żeby rzeczywiście nasi obywatele czuli pomocną dłoń w policji, w naszych wewnętrznych służbach wspierających, porządkowych, gdyż to wszystko prowadzi do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa w szerokim kontekście i jednocześnie do zwiększenia możliwości działania naszych obywateli na wielu miejscach – wskazał premier Morawiecki.

W obliczu sukcesów polskiej policji szef MSWiA zapowiedział na maj podwyżki dla funkcjonariuszy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl