fot. Fundacja Redemptoris Missio

Fundacja Redemptoris Missio wyśle dziś kolejną transzę pomocy humanitarnej dla Libanu

Fundacja Redemptoris Missio wyśle dziś kolejną transzę pomocy humanitarnej dla Libanu. Transport to blisko dwie tony żywności, środków medycznych i higienicznych. Zebrane dary wyruszą z Poznania na lotnisko wojskowe w Powidzu, skąd zostaną przetransportowane do Libanu. Transport zrealizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji Redemptoris Missio, wskazała, że dary trafią m.in. do najbardziej potrzebujących rodzin.

– Dzisiejszy transport to 2 tony pomocy, ale łącznie ze wszystkimi, które do tej pory Fundacja Remeptoris Missio wysłała do Libanu, to będzie już 30 ton pomocy humanitarnej. Ta pomoc trafi przede wszystkim do szpitali, w których panuje ogromny kryzys, brakuje środków opatrunkowych, brakuje dosłownie wszystkiego. Pomoc trafi również do najbardziej poszkodowanych podczas wybuchu Libańczyków, którzy stracili dach nad głową i bardzo często także pracę – powiedziała Justyna Janiec-Palczewska.

Sytuacja w Libanie od dłuższego czasu była dramatyczna. Eksplozja w bejruckim porcie, jaka miała miejsce na początku sierpnia bieżącego roku, jedynie ją pogorszyła.

Szacuje się, że w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 171 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Eksplozja zniszczyła ponadto zapasy zboża i całą infrastrukturę w głównym porcie Libanu. Straty przekraczają 15 miliardów dolarów.

RIRM

drukuj