fot. twitter.com/PomocKosciolowi

Do Libanu dotarła polska misja ze wsparciem dla potrzebujących

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazało kolejne wsparcie dla Libanu. O szczegółach z Bejrutu mówi dyrektor sekcji  polskiej stowarzyszenia, ks. prof. Waldemar Cisło. 

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, powiedział, że rok po olbrzymiej katastrofie, która kosztowała życie setki ludzkich istnień, stowarzyszenie ponownie wyruszyło z misją solidarności.

– Wspomnienia wydarzenia to ruiny portu i zdjęcia ofiar widoczne na jego murach. Misja „Solidarni z Libanem” to dary, które przewieźliśmy dzięki sponsorom indywidualnym i zbiorowym. Jeśli nie będziemy jej kontynuować, Liban będzie kolejnym krajem Bliskiego Wschodu, który pozostanie bez chrześcijan, tak jak to się stało w Iraku czy Syrii. (…) Dzięki uprzejmości wojska dostarczono 10 ton mleka w proszku, 1,5 tony leków, rzeczy potrzebne do higieny. Dostają to ludzie, którzy nie mają nic – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1438573729014067208

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1438826364233265155

– To jest gest nadziei dla ludzi, którzy czasami już jej nie mają. Jako Polacy chcemy im pokazać, że jesteśmy z nimi. Tutaj pozostali najbiedniejsi, którzy nie mają kromki chleba dla swojego dziecka. Bądźmy solidarni z Libanem – apelował duchowny.

https://twitter.com/PomocKosciolowi/status/1438876370541715467

TV Trwam News

drukuj