fot. Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek: Zachęcamy do udziału w Konkursie Bioetycznym

Fundacja Małych Stópek koordynuje Konkursem Bioetycznym edycja III, organizowanym przez Międzywydziałowy Instytut Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Poradnię Bioetyczną przy UPJPII.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół wyższych, a prośba o  pomoc w przeprowadzeniu przedsięwzięcia dotyczy katechetów, nauczycieli etyki, biologii, WDŻ oraz filozofii.

Jak twierdzi Anna Palembas, lokalny koordynator konkursu w woj. zachodniopomorskim oraz kujawsko-pomorskim, zaangażowanie w koordynację wydarzeniem, wpisuje się w działania edukacyjne Fundacji Małych Stópek.

– Edukacja pro-life to jeden z filarów naszej działalności. Do niedawna prowadziliśmy prelekcje o wartości życia, ale z uwagi na obecną sytuację, nie możemy spotykać się z uczniami na terenie szkół. Mamy jednak ciekawą propozycję dla nauczycieli. Uczniowie mogą posiąść wiedzę o początkach życia ludzkiego (i nie tylko), biorąc udział właśnie w tym konkursie – poinformowała Anna Palembas.

Inicjatywa edukacyjna organizowana jest w województwie: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, małopolskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim. Fundacja Małych Stópek koordynuje przedsięwzięciem w trzech pierwszych województwach.

Celem Konkursu Bioetycznego jest upowszechnienie wiedzy medycznej, biologicznej i filozoficznej z zakresu bioetyki, podniesienie kwalifikacji uczniów w zakresie nauk wyżej wymienionych oraz dotarcie z promocją wiedzy do grup uczniów doświadczających barier edukacyjnych.

Zapisy trwają do 15 lutego bieżącego roku. Chętnych nauczycieli oraz katechetów, zapraszamy do kontaktu mailowego z lokalnymi koordynatorami:

woj. zachodniopomorskie + woj. kujawsko-pomorskie [email protected], woj. pomorskie – [email protected]

Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl