fot. twitter.com

Frans Timmermans weźmie udział w debacie zorganizowanej przez SLD

Wiceszef KE i jednocześnie kandydat na przyszłego szefa Komisji Frans Timmermans weźmie udział w debacie organizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Timmermans jest kandydatem europejskiej lewicy na nowego szefa Komisji Europejskiej. Spotkanie organizowane przez SLD ma być poświęcone przyszłości Unii. Timmermans ma tam wygłosić przemówienie programowe. Przypomnijmy, że SLD jest jedną z pięciu formacji wchodzących w skład Koalicji Europejskiej.

Po debacie, wiceszef KE ma wyjść na ulice Warszawy, aby zachęcać do oddania głosu na Włodzimierza Cimoszewicza, byłego działacza PZPR oraz byłego wicepremiera, obecnie kandydata do Parlamentu Europejskiego. Cimoszewicz jest „jedynką” Koalicji Europejskiej w Warszawie.

Według posła Łukasza Rzepeckiego z Kukiz’15 można się spodziewać, że Frans Timmermans wykorzysta debatę do kolejnego ataku na Polskę.

– Powinien być w tym zakresie apolityczny i niezależny, patrzeć na wszystkie kraje członkowskie jednakowo. Po zachowaniu przewodniczącego Timmermansa widzimy jednak, że tylko i wyłącznie, na forum Unii Europejskiej atakuje Polskę i polski rząd, wspiera kandydatów, którzy jego zdaniem mają duże szanse na wejście do Parlamentu Europejskiego i buduje sobie takie frakcyjne zaplecze w Parlamencie Europejskim – stwierdził poseł Łukasz Rzepecki.

Frans Timmermans niejednokrotnie wykazywał się brakiem obiektywizmu i atakował nasz kraj. Czynił to np. przy okazji reformy sądownictwa, zarzucają polskiemu rządowi łamanie prawa. Nawoływał do zaostrzenia kursu KE wobec Polski.

Z kolei w rozmowie z jednym z tygodników prezesa PiS określił mianem „przyjaciela Putina”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl