fot. episkopat.pl - Spotkanie grupy kontaktowej w Paradyżu w 2018r.

25. spotkanie grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec

80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, przeniesienie doczesnych szczątków ks. bp. Spletta do Gdańska oraz prewencja nadużyć wobec małoletnich to główne tematy 25. spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec, które odbywa się w dniach 6-8 maja w Bambergu.

Obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej wraz z centralnymi uroczystościami polsko-niemieckimi w Wieluniu, przeniesienie doczesnych szczątków ks. bp. Spletta do Gdańska, prewencja nadużyć wobec małoletnich podejmowana w Kościele w Polsce, kwestia religii w szkole oraz 30. rocznica Mszy św. pojednania w Krzyżowej to tematy tegorocznego spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec.

Gospodarzem tegorocznego spotkania jest ks. abp Ludwig Schick, metropolita Bambergu, który jest członkiem tego gremium z ramienia Konferencji Episkopatu Niemiec.

W ubiegłym roku spotkanie grupy kontaktowej miało miejsce w diecezji zielonogórsko- gorzowskiej, a jego gospodarzem był ks. bp Tadeusz Lityński. Grupa kontaktowa Episkopatów Polski i Niemiec pracuje regularnie od 1995 roku. Jej zadaniem jest wymiana doświadczeń Kościoła w obydwu krajach, wspólne inicjatywy konferencji episkopatów i poszczególnych ich gremiów.

BP KEP

drukuj