Frans Timmermans chce odwiedzić Polskę

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans chce przyjechać do Polski w związku z procedurą ochrony państwa prawa. Poinformowała o tym rzecznik KE. Na razie nie ma ustalonej daty jego wizyty, ale niewykluczone, że będzie to jeszcze w tym miesiącu.

Timmermans prowadzi w KE prace dotyczące procedury ochrony praworządności ws. Polski. Została ona wszczęta w styczniu w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Przewodniczący KE odwiedził już Polskę 5 kwietnia. Stwierdził wówczas, że punktem wyjścia do rozwiązania kryzysu wokół TK jest publikowanie orzeczeń.

To są próby wymuszania na polskich władzach rozwiązań, do których zmierza opozycja, a wykorzystuje do tego swoje kontakty w KE – mówi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.

– Komisarze przyjeżdżają do krajów członkowskich. Pan Frans Timmermans jest jednym z nich, jest także wiceprzewodniczącym komisji, więc może w tych wizytach nie ma nic dziwnego. Ale rzeczywiście zwracanie uwagi tylko na Polskę w sytuacji, kiedy dzieją się takie rzeczy w samej Unii – za chwilę będziemy mieli referendum w Wielkiej Brytanii, mamy skandaliczną propozycje komisji związaną z imigrantami. Komisja mówi, że ci, którzy imigrantów nie będą przyjmować będą płacili 250 tys. euro od jednego z nich. To są rzeczy, które moim zdaniem, destabilizują Unię Europejską. Rzeczywiście jeżeli Komisja Europejska, która jest twórcą tej propozycji, będzie ją forsować to jestem pełen czarnych myśli jeżeli chodzi o przyszłość strefy Schengen, a także – jak sądzę – całej Unii Europejskiej –  zaznacza Zbigniew Kuźmiuk.

Władze w Warszawie oczekują na wizytę szefa KE Jean-Claude’a Junckera, którego do Polski zaprosiła premier Beata Szydło.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski mówił 18 kwietnia, że Juncker odwiedzi Warszawę prawdopodobnie w maju, dodając jednocześnie, że nie zapraszał Timmermansa. KE nie podała jeszcze daty wizyty Junckera.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl