Francuzi debatują nad tzw. związkami partnerskimi

We francuskim senacie odbędzie się dziś debata nad rządowym projektem ustawy legalizującej małżeństwa osób tej samej płci i umożliwiającej adopcję przez nie dzieci.

Izba niższa parlamentu, Zgromadzenie Narodowe, przyjęła projekt 12 lutego. Przeciwnicy nadawania praw małżeństwa związkom homoseksualnym domagają się przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

Partia socjalistyczna w senacie ma sześć głosów przewagi, lewica jest jednak pod względem ustawy podzielona – jest więc nadzieja, że ustawa nie przejdzie – akcentuje ks. inf. Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

Dodaje, że francuski rząd ignoruje społeczeństwo, które wyraźnie opowiedziało się przeciwko projektowi. Ostatni protest uliczny zgromadził milion 800 tys. osób – skala ta jest umniejszana i ukrywana.

– To mega manipulacja. Rząd i prezydent Francji kompletnie ignorują środowisko. Wśród ludzi coraz głośniej mówi się o fundamentalizmie laickim, czy o totalitaryzmie laickim, który zainstalował się we Francji. Taka jest opinia i powszechne oburzenie ponieważ głos społeczny nie jest brany pod uwagę – powiedział ks. inf. Stanisław Jeż.

 

Wypowiedź ks. inf. Stanisława Jeża:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj