Francja: Zarzuty dla mężczyzny, który planował zamach na E. Macrona

Paryska prokuratura poinformowała dziś o postawieniu wstępnych zarzutów dotyczących terroryzmu młodemu mężczyźnie, który planował przeprowadzenie zamachu na prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Dzień Bastylii, 14 lipca.

Rzeczniczka stołecznej prokuratury Agnes Thibault-Lecuivre powiedziała, że plany podejrzanego były niejasne i jeszcze niesfinalizowane. Wszystko wskazuje na to, że działał w pojedynkę.

23-latek, który usiłował zdobyć broń palną, został zatrzymany w ubiegłym tygodniu w Argenteuil, na przedmieściach Paryża. Chciał dokonać ataku na Macrona 14 lipca, w dniu święta narodowego Francji. Mężczyzna określa siebie jako nacjonalistę, był wcześniej skazany za propagowanie terroryzmu. W sobotę postawiono mu wstępne zarzuty dotyczące indywidualnej działalności terrorystycznej.

14 lipca prezydent Macron będzie odbierał defiladę wojskową w Paryżu, a w uroczystościach będzie też uczestniczył prezydent USA Donald Trump. Macron uda się następnie do Nicei, gdzie złoży hołd ofiarom islamistycznego zamachu, w którym w 2016 roku zginęło 86 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl