fot. Arturo Mari/L’Osservatore Romano

Francja: Skradziono relikwię Jana Pawła II z bazyliki w Burgundii

Z bazyliki Najświętszego Serca Jezusa w Paray-le-Monial w Burgundii w zachodniej Francji zniknęła relikwia Jana Pawła II; kawałek tkaniny poplamiony krwią Papieża podczas zamachu na jego życie w 1981 r. Lokalna prokuratura prowadzi śledztwo.

Do kradzieży relikwii mogło dojść między 8 a 9 stycznia – poinformował agencję AFP mer miasta Jean-Marc Nesme w czwartek. Kradzież została zgłoszona przez kościelnego, który zamykał wieczorem katedrę – podaje agencja.

Relikwia znajdowała się w jednej z trzech kaplic bazyliki, „w małym pudełeczku, pod dzwonem”, „pod fotografią papieża – Polaka” – informują lokalne media.

Relikwia została przekazana parafii przez arcybiskupa krakowskiego w 2016 r., na pamiątkę zamachu na Papieża, do którego doszło 13 maja 1981 na pl. Św. Piotra w Rzymie.

Jan Paweł II odprawił Mszę św. w bazylice w słynącym z pielgrzymek Paray-le-Monial w 1986 r. w obecności około 150 tys. wiernych.

Bazylika Najświętszego Serca w Paray-le-Monial była budowana przez mnichów z Cluny w między XII a XIV wiekiem. Uważana jest za jeden z najpiękniejszych romańskich kościołów Burgundii.

Lokalna prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zniknięcia relikwii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl