Francja: Pielgrzymki do Lourdes pod ochroną sił bezpieczeństwa

Tysiące katolickich pielgrzymów zbierają się w poniedziałek w sanktuarium w Lourdes we Francji, aby obchodzić święto Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Wierni znajdują się pod zwiększoną ochroną po niedawnych zamachach terrorystycznych w tym kraju.

Uzbrojeni żołnierze i policjanci patrolują dworzec kolejowy, centrum miasta i sanktuarium, największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób.

Dziesiątki tysięcy wiernych uczestniczyło ze świecami w procesji w niedzielę późnym wieczorem; w poniedziałek spodziewane są tłumy na obchody święta Wniebowstąpienia Najświętszej MP.

Pod koniec lipca doszło do ataku na kościół w Saint- Etienne-du-Rouvray, niewielkiej miejscowości w pobliżu Rouen w Normandii, gdzie napastnicy, Francuzy i korzeniach muzułmańskich zamordowali 86-letniego księdza i wzięli zakładników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl