fot. PAP/EPA

Francja boi się kolejnych ataków i zamachów

Z powodu strachu przed kolejnymi zamachami i atakami odwoływane są letnie imprezy w kraju nad Sekwaną. Z kolei we Włoszech zwiększono środki bezpieczeństwa wokół Watykanu i w wielu punktach Rzymu.

Zamachy w Paryżu, masakra w Nicei oraz niedawne morderstwo katolickiego księdza pokazują, że Francja przestała być krajem bezpiecznym. Nie można wykluczyć kolejnych ataków islamistów na niewinnych ludzi. Z obawy o bezpieczeństwo  odwoływane są kolejne letnie imprezy masowe. Te, których nie odwołano, będą dodatkowo chronione. Zrezygnowano m.in. z organizacji imprezy Prom’Party w Nicei, w kurorcie La Baule nad Atlantykiem odwołano pokaz fajerwerków, w Marsylii nie odbędzie się pokaz akrobacji lotniczych oraz „Noc z gwiazdami” urządzana w miejscowym obserwatorium astronomicznym.

Również Włosi wzmacniają środki bezpieczeństwa. Rzymska policja rozszerzyła i wzmocniła kordon bezpieczeństwa wokół Watykanu, a także zwiększyła ochronę wielu kościołów i zabytków w Wiecznym Mieście. Za nadzwyczajną strefę bezpieczeństwa uznano dodatkowo teren wokół Muzeów Watykańskich, gdzie na wejście do galerii oczekują tłumy turystów. Obszar najwyższych środków bezpieczeństwa ustanowiono wokół Koloseum.


TV Trwam News/RIRM

drukuj