J. Zieliński dla Radia Maryja: Służby monitorują zagrożenia na bieżąco

Polskie służby monitorują zagrożenia na bieżąco – podkreślił wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w rozmowie z naszą redakcją. Polityk był pytany o to, czy w związku z zamachem terrorystycznym w Wlk. Brytanii Polska wzmocni środki bezpieczeństwa.

Za bezpieczeństwo wewnętrzne w naszym kraju odpowiada w pierwszej kolejności Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działa także Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych.

– Nie ma jeszcze podstaw, żeby ten zespół powoływać, ale dzisiaj będziemy to bardzo intensywnie analizować. Wysłuchamy informacji służb, jak one będą raportowały stan bezpieczeństwa i w zależności od wiedzy, rozpoznania i od oceny będziemy podejmowali działania. Cała Europa musi w sposób odpowiedzialny, solidarny, a także bardzo mądry odnieść się do tych zagrożeń i eliminować je na wielu płaszczyznach i na wielu polach – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Liczba ofiar wczorajszego zamachu w hali w Manchesterze wzrosła do 22 osób. Wśród zabitych są dzieci. Około 60 osób zostało hospitalizowanych. Nie ma informacji o tym, by ucierpieli Polacy. Atak przeprowadził zamachowiec, który zdetonował ładunek.

Z całego świata do Wielkiej Brytanii płyną kondolencje oraz słowa potępienia dla sprawców tragedii.

Nasze myśli i modlitwy są dziś przy młodych Ludziach – Ofiarach zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Łączymy się z Ich Bliskimi… – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Polski złożył też kondolencje brytyjskiej królowej Elżbiecie II. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj