PAP/EPA

Francja: 541 osób zmarło w szpitalach w ciągu doby z powodu Covid-19

541 osób zmarło w szpitalach we Francji w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 – poinformował dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon. Kwarantanna będzie przedłużona na okres po 15 kwietnia – poinformował Pałac Elizejski.

Bilans ofiar śmiertelnych od wybuchu epidemii wyniósł w kraju 10 869.

Nowe dane nie obejmują nowych zgonów w domach opieki i innych placówkach medyczno-społecznych; nie mogły być one zaktualizowane z powodu „problemów technicznych” – powiedział Salomon.

Sprecyzował, że dziś na reanimacji przebywało 7148 osób, co stanowi „absolutny rekord Francji” od początku epidemii.

Podkreślił, że epidemia jest „w dalszym ciągu bardzo aktywna” i „utrzymuje się szczególnie silna presja na system opieki zdrowotnej”.

Poinformował też, że w domach opieki i innych placówkach medycznych do wieczora we wtorek z powodu epidemii koronawirusa zmarło 3237 osób. Liczba ta nie jest dokładna, gdyż nie wszystkie te instytucje podały informacje o zgonach.

Również dzisiaj Pałac Elizejski zapowiedział wystąpienie w poniedziałek wieczorem prezydenta Emmanuela Macrona, który przedstawi swoje decyzje dotyczące walki w najbliższych tygodniach z epidemią koronawirusa. Nie podano długości trwania kwarantanny w kraju.

Prezydent ma wystąpić po cowieczornej akcji o godzinie 20.00, podczas której Francuzi oklaskują z okien swych domów personel medyczny walczący z pandemią.

Szef państwa „przeprowadzi do poniedziałku konsultacje z wieloma instytucjami oraz osobami prywatnymi z Francji i innych krajów”, m.in. po to, by w kwestii epidemii „przygotować decyzje, które zostaną ogłoszone w poniedziałek Francuzom” – podały służby prasowe prezydenta.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl