Fornalik opuszcza reprezentację Polski

Po 15 miesiącach pracy Waldemar Fornalik, jeszcze niedawno nazywany przez kibiców w Chorzowie „Waldkiem Kingiem”, przestał być selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. To efekt przegranych eliminacji mistrzostw świata. 

W grupie H jego zespół wygrał tylko z Mołdawią (raz) oraz San Marino (dwukrotnie) i zajął czwarte miejsce w tabeli – za Anglią, Ukrainą i Czarnogórą.

50-letni obecnie Fornalik został szkoleniowcem kadry 10 lipca 2012 roku, zastępując Franciszka Smudę, z którym PZPN nie przedłużył kontraktu po niepowodzeniu w polsko-ukraińskim Euro 2012. W ostatnich latach krócej, gdyż zaledwie pięć miesięcy w 2002 roku, prowadził reprezentację… szef PZPN Zbigniew Boniek, który w środę podziękował dotychczasowemu selekcjonerowi za współpracę.

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski powinien być znany w ciągu dwóch tygodni – poinformował prezes PZPN.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl