Filipiny. 18 żołnierzy zginęło w walkach z islamistami

Co najmniej 18 filipińskich żołnierzy zginęło, a 52 zostało rannych w sobotę w walkach na wyspie Basilan na południu kraju z bojownikami z separatystycznego ugrupowania islamskiego Abu Sajefa, powiązanego z Al-Kaidą – poinformowała filipińska armia.

Są to największe straty poniesione w ciągu jednego dnia przez siły rządowe od początku roku – odnotowuje Associated Press. Według agencji AP filipińska armia walczy na południu z islamskimi separatystami, ekstremistami i marksistowskimi partyzantami.

Ugrupowanie Abu Sajefa, znane z brutalnych działań, szczególnie wobec cudzoziemców, jest mocno powiązane z Al-Kaidą; od lat 70. XX wieku chce przekształcić południe Filipin w islamski kalifat. Filipiny są w większości krajem katolickim.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl