fot. PAP/EPA

Filipiny: Ponad 20 ofiar śmiertelnych tajfunu Rai

Ponad 20 osób zginęło w rezultacie ataku tajfunu Rai na Filipiny – poinformowały w sobotę władze. Żywioł wyrządził poważne zniszczenia i zmusił do ewakuacji ponad 300 tys. ludzi.

Jak podała filipińska Agencja ds. Katastrof Naturalnych, tajfun spustoszył środkowe i południowe rejony tego wyspiarskiego kraju, m. in. wyspy Siargao i Palawan chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów.

Tajfun zalał liczne wsie, zrywał dachy, powalał drzewa i zrywał linie energetyczne. Wiele dróg zostało zablokowanych przez powalone drzewa i lawiny podmytej przez ulewny deszcz ziemi.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczy ponad 18 tys. żołnierzy, policjantów, funkcjonariuszy Straży Przybrzeżnej i strażaków.

Prędkość wiatru dochodziła w początkowej fazie do 195 km/godz., później nieco spadła – do 155 km/godz. Jak ocenił Alberto Bocanegra z filipińskiego Czerwonego Krzyża był to najsilniejszy tajfun jaki nawiedził Filipiny w grudniu od dziesięciu lat.

W piątek Rai oddalił się w kierunku Morza Południowo Chińskiego i wybrzeży Wietnamu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl