fot. flickr.com

Fidesz wciąż zawieszony w strukturach EPL

Węgierski Fidesz nadal zawieszony w strukturach Europejskiej Partii Ludowej. Część polityków zgromadzenia domagała się usunięcia węgierskiej partii.

Na Węgrzech od lat partia Fidesz i stojący na jej czele premier Viktor Orban cieszą się dużą popularnością.

 – Fidesz jest partią głęboko osadzoną w tożsamości chrześcijańskiej i narodowej. Z punktu widzenia narodowego 50 czy 60 lat temu była to klasyczna partia chadecka – wyjaśnia politolog dr Aleksander Kozicki.

To właśnie chrześcijańskie korzenie Fideszu nie są na rękę wielu członkom Europejskiej Partii Ludowej, na której czele stoi dziś Donald Tusk. Wiele z partii wchodzących w skład EPL wyznaje dziś inne wartości.

– Demokracja jest sprofilowana w sposób liberalno-lewicowy, co bardzo poważnie różnicuje Węgry od krajów starej Unii. Budzi to też gniew i irytację nie tylko aparatu biurokratycznego Unii Europejskiej, ale również banksterów czy tzw. środowisk opiniotwórczych, które formatują społeczeństwa w sposób lewacki – zaznacza dr Aleksander Kozicki.

Te różnice doprowadziły do ostrego nacisku wewnątrz EPL, by usunąć ze struktur Fidesz. Ostatecznie górę miała wziąć obawa, że taki ruch może doprowadzić do rozłamu wśród Europejskiej Partii Ludowej, a Viktor Orban może wykorzystać to do utworzenia nowego ugrupowania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl